היקב

יקב ג‘סקלה נוסד בשנת 2003 כיקב בוטיק משפחתי הממוקם בכפר ג‘ש שבגליל העליון. מתוך סקרנות ראשונית הפיק היקב בתחילת דרכו יין זני אחד, קברנה סוביניון ולאחריו מתוך ניסוי וטעיה ובהכוונה מקצועית פרץ לשוק ‘קברנה 2005 שטעמו העשיר והמרתק עשה לו כנפיים בקרב מביני עניין. היקב המצוייד במכשור מודרני, ממוקם במבנה אבן עתיק בגרעינו העתיק של הכפר ומיישן את יינותיו בחביות עץ בהיקף של כ- 10000 בקבוקים בשנה. בעונת הבציר הענבים נבצרים ידנית בשעות הבוקר המוקדמות. הענבים מגיעים אל היקב שם מתבצע תהליכי הייצור הראשונים קליטת הענבים הסחיטה, התסיסה , והיישון בחביות עץ .

האנשים

מסורת משפחתית ארוכת ימים, של ייצור יין כתחביב ולימים לימוד מקצועי ומעמיק של תורת היין לסוגיה מביאה את האחים ריצ‘רד ונסר חריש אל פסגת יצרני יין האיכות בישראל ביקב המשפחתי המייצר כ-10,000 בקבוקים בשנה.

הכרמים

בית הגידול של כרמי היקב, הוא ברום של 800 מטר, בשיפוליו הצפוניים של הר מרון ובמאפייני קרקע ייחודיים (טרה רוסה, אדמת סחף ואדמה גירית) הנתונים במשטר רציף של רוחות מערביות והיוצרים יחדיו את בית הגידול האולטימטיבי לייצור יינות איכות. מהזנים: קברנה סובניון, קברנה פרנק,מרלו,פטי ורדו,שירז .

גוש חלב

גוש חלב - נוף גלילי, פריחה וקודש אין כמו שיטוט בסמטאותיו הציוריות של הכפר גוש חלב כדי לזכות במנות גדושות של רומנטיות גלילית. חצרות מטופחות, כנסיות יפות בפשטותן, קברי צדיקים, בית כנסת ועוד... על מורדותיה של גבעה, מוקף מטעי דובדבנים, אגסים ותפוחים, בנויים בתי הכפר ובראשם נראה למרחוק מבנה הכנסייה. גוש חלב הקדומה התפרסמה בימי המרד הגדול ותקופת המשנה והתלמוד. ניסיונות התיישבות יהודית בגוש חלב היו גם במאה ה-11 ואפילו בשלהי המאה ה-19, אך כולן לא החזיקו מעמד. בתחילת המאה ה-18 התיישבו בכפר נוצרים מרונים שהגיעו מלבנון. ב-1948 הצטרפו אל הכפר עקורי בירעם, אשר עדיין מצפים לשוב לאדמתם וכן כפריים מוסלמים מכפרי הגליל העליון. נראה שיופיו של הכפר ואופיים הטוב של תושביו היו ידועים כבר בעת העתיקה.